Kokį automobilį pirkti?

Tikriausiai daugelis skaitančių mūsų straipsnius vairuoja arba turi vairuotojo teises, todėl nusprendėme parašyti apie tai, kokį automobilį reikėtų rinktis, jei siekiate finansinės nepriklausomybės.

Kaip žinoti ar Jūsų automobilis iš tiesų yra ekonomiškas?

Vienintelis būdas žinoti ar Jūsų automobilis finansiškai tinkamas yra vesti išlaidas ir stebėti ar turima transporto priemonė nereikalauja pastovių didelių mėnesinių išlaidų. Stebint automobilio remontų, bei jo priežiūros išlaidas reikėtų atsižvelgti į automobilio vertę ir į tai kiek vidutiniškai išleidžiate per mėnesį automobilio remontams. Jei automobilio remontavimo vidutinės išlaidos per pusmetį sudaro 30% automobilio vertės, reikėtų apsvarstyti apie kito patikimesnio ir/ar naujesnio automobilio pirkimą. Jei norite, bet nežinote kaip taisyklingai sekti savo išlaidas, galite kreiptis į mus. Mes padėsime Jums sekti Jūsų išlaidas.

Kaip žinoti koks automobilis man tinka finansiškai?

Jei iš tiesų norite matematiškai žiūrėti į automobilio pirkimą, tai automobilio išlaidos neturėtų viršyti 10% Jūsų pajamų. Kitaip sakant jei uždirbate 10 tūkst. Eur. į metus atskaičius mokesčius, tai taupant metus automobiliui, kaina už kurią perkate automobilį neturėtų viršyti 1 tūkst. Eur. Jei taupote 2 metus tai jo kaina neturėtų viršyti 2 tūkst. Eur. ir t.t.

Kitas būdas kaip žinoti ar automobilis Jums nėra per brangus, reikėtų patikrinti pasirinkto automobilio modelio kainą su pilna jo komplektacija. Jei suma, kurią planuojate skirti automobiliui viršija modelio su pilna komplektacija kainą, vadinasi šis modelis Jums pagal pajamas yra tinkamas. Jei išsirinkote modelį ir pastebėjote, kad norėtumėte pirkti pasirinktą modelį su pilna komplektaciją, o Jums trūksta tam pinigų, vadinasi šis modelis Jums yra per brangus. Ši strategija yra naudojama todėl, nes kuo brangesnis modelis tuo brangesnis jo tvarkymas ir priežiūra. Nusipirkę automobilį neturintį geros komplektacijos tik todėl, kad tai buvo vienintelis šio modelio variantas kurį galėjote įpirkti, vadinasi nusipirkote sau per brangų automobilį. Daugelis neatsižvelgia į tai, kad kuo naujesnis modelis tuo viskas brangiau kainuos.

Kaip įtakoja ekonomiškumą variklio tūris ir pavarų dėžė

Asmenys važinėjantys su 3 litrų varikliais dažnai teigia, kad mažesnio litražo varikliai yra nepatogu ir turi per mažai galios, tačiau daugiausiai laiko praleidžia važinėdami mieste 50-60 km/h., tai parodo, kad pirkti mažesnio litražo automobilių neleidžia žmonių ego. Tiesa, kad kartais didesnių litražų varikliai būna patikimesni, todėl žmonės juos renkasi, tačiau vertėtų pasvarstyti, ar tai finansiškai yra naudinga paskaičiavus papildomas kuro sąnaudas. Automatinės pavarų dėžė yra komforto dalykas ir jei Jūs tikrai ieškote finansiškai geriausio varianto vertėtų rinktis mechaninę pavarų dėžę. Jei ieškote komforto ir renkatės automobilį su automatine pavarų dėže paskaičiuokite kiek Jums tai papildomai kainuos per metus. Automatinė pavarų dėžė padidina kuro sąnaudas apie 1 – 1,5l/100km.

Visureigiai ir visų ratų varomos sistemos

Daugelis visureigius renkasi dėl komforto, bet ne dėl jų paskirties. Renkantis visureigį pagalvokite, kiek iš tiesų jis bus naudojamas pagal paskirtį ir kiek su juo važinėsite mieste. Jei daugiau važinėjate mieste, Jums praktiškiau būtų rinktis komfortiškesnę klasę, nei ekonominę, tačiau tai neturėtų būti visureigis, kadangi jų eksploatacinės išlaidos stipriai viršija sedanų ar universalų išlaidas. Taip pat renkantis mažesnį automobilį, vietoj visureigio dažniausiai galima nusipirkti naujesnių metų, kas įtakoja tai, kad mažiau išleisite tvarkymams, nes naujesni automobiliai dažniau būna patikimesni. Panašiai yra ir dėl visų ratų varomų sistemų, daugelis renkasi dėl greitesnės akceleracijos, tačiau pamiršta, kad tai nemažai padidina kuro sąnaudas. Jei didžiąją dalį Jūsų automobilis praleidžia važinėdamas plentu, pagalvokite ar tikrai Jums reikia visų ratų varomos sistemos.

Pirkti naują ar naudotą automobiltį?

Jei galvojate kokį automobilį pirkti naują ar naudotą, finansiškai žiūrint geriausias variantas būtų pirkti iki 5 m. senumo, tačiau ne visiškai naują, kadangi iki 5 m. amžiaus automobiliai jau būna nemažai nuvertėję, tačiau dar neturi daug mechaninių problemų ir dažniausiai išlaidos apsiriboja tik įprastomis eksploatacinėmis išlaidomis.

Ar vokiška kokybė yra verta Jūsų pinigų?

Tikriausiai daugelis esate girdėję apie „Vokišką kokybę“. Jei vairuojate vokišką automobilį senesnį nei 10 metų tikėtina, kad galite su tuo nesutikti, šis posakis atsirado tik todėl, kad šių automobilių (Audi, Mercedes – Benz, Volkswagen, BMW) savininkai yra pasiryžę išleisti didelius pinigus, tam, kad jų automobiliai važiuotų. Jei automobilis yra senesnis nei 10 metų, tikėtina, kad greitu metu gali pradėti gesti, kurio remontas gali kainuoti nemažas sumas. Jei norite rinktis, finansiškai naudingą automobilį, turėtumėte pasižvalgyti į kitų šalių automobilių gamintojus tokius kaip Citroen, Renault, Toyota, Opel ir pan.. Šie automobiliai siūlo panašų komforto lygį, neblogas technologijas, bei pakankamai naujų metų automobiliai yra labai patikimi.

Viešasis transportas ir jo pliusai

Tikriausiai esate girdėję apie ne vieną milijonierių, kurie važinėja viešuoju transportu. Tai nėra mitas, kadangi jie verčiau renkasi pinigus, kuriuos išleistų automobiliams, investuoti. Taip pat važinėjant viešuoju transportu mažiau teršiama gamta ir yra geriau Jūsų finansams. Todėl jei turite galimybę važinėti viešuoju transportu, tikrai rekomenduotumėme jį išbandyti. Tai galite padaryti bandydami mėnesį laiko į/iš darbo važinėti tik viešuoju transportu, pamatysite, kad nėra taip blogai. Tai padės Jums sutaupyti nemažai pinigų ir prisidėti prie gamtos saugojimo.

Kokį automobilį pirkti?

Taigi kokį automobilį pirkti? Na, tai priklauso nuo Jūsų poreikio. Jei važinėjate mieste geriau būtų rinktis ekonomišką miesto automobilį. Jei ieškote automobilio iki 2000; 3000; 5000 Eur. taip pat turėtumėte ieškoti ekonomiško automobilio, kadangi šios sumos nėra labai didelės, todėl turėtumėte rinktis automobilį, kurio išlaikymas sąlyginai pigus. Jei galvojate kokį antrą automobilį šeimoje pirkti turėtumėte pasižvalgyti į miesto automobilius, kadangi tikėtina, kad ilgesnėms kelionėms jau turite automobilį. Pradedančiajam vairuotojui rekomenduotumėme pirkti ekonomišką, su mechanine pavarų dėže automobilį, kadangi tokius automobilius pigiau išlaikyti taip pat pradedantysis vairuotojas galės įgauti daugiau praktikos važinėdamas su mechanine pavarų dėže.

Pabaigai

Taip pat norime paminėti, kad nėra vieno tobulo automobilio kuris tiktų visiems, todėl norime pasakyti, kad jei ieškote kokį automobilį pirkti 2021 m. ar kažkada ateityje, tai turėtumėte išsirinkti automobilio segmentą ir tame segmente išbandyti bent keletą automobilių.

Kokį pirkti automobilį pradedančiajam?

Pradedančiajam vairuotojui rekomenduotumėme pirkti ekonomišką, su mechanine pavarų dėže automobilį, kadangi tokius automobilius pigiau išlaikyti taip pat pradedantysis vairuotojas galės įgauti daugiau praktikos važinėdamas su mechanine pavarų dėže.

Kiek procentų pajamų turėtumėte skirti automobiliui?

10%

Koks automobilis geriausias siekiant finansinės nepriklausomybės?

Ekonomiškas. Reikia ieškoti viduriuko tarp pigaus ir patikimo automobilio.

Ar vokiškis automobiliai patikimesni nei kitų šalių automobiliai?

Dažniausiai ne.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *