Kodėl verta refinansuoti savo paskolą

Refinansavimas yra senos paskolos padengimas nauja paskola. Tai gali būti geras būdas sutaupyti.

Kodėl verta apsvarstyti refinansavimą

Refinansuojant paskolą įmanoma gauti geresnes paskolos sąlygas (palūkanas). Mokant mažesnes palūkanas Jūs sutaupysite. Jei refinansuojate vartojimo paskolą, kurią pasiėmėte naujam telefonui nusipirkti (ko visų pirma nevertėjo daryti), Jūs nesutaupysite daug, kadangi mažesnės palūkanos nesudarys didelės sumos, tačiau jei Jūs refinansuosite būsto paskolą, net 0,5 proc. punkto mažesnės palūkanos per ilgą laikotarpį Jums gali sutaupyti nemažai pinigų.

refinansavimas kas tai?

Pavyzdys: 2010m. nusipirkote naują būstą kurio kaina 200 tūkst. Eur., pradinis įnašas 40 tūkst. Eur., paskola 160 tūkst. Eur. palūkanos 4,8%, vadinasi Jūsų mėnesinė įmoka 840 Eur. Praėjo 10 m. ir Jūs nusprendžiate pasinaudoti šiuo metu sumažėjusiomis bankinėmis palūkanomis. 2020m. Jūsų paskola sumažėjo iki 129 tūkst. Eur, palūkanų norma nukrito iki 3%, o Jūsų būsto kaina pakilo iki 300 tūkst. Eur.

Taigi, turint šią informaciją ir galvojant apie refinansavimą turite 2 pasirinkimus:

1. 30 – čiai metų imate visiškai naują paskolą ir mokate po 545eur/mėn. Tokiu atveju skirtumas tarp buvusios ir esamos paskolos mėnesinės įmokos sudaro 295 eur/mėn., kuriuos turėtumėte investuoti, kadangi prieš tai Jūs išgyvendavote be šių pinigų, vadinasi jie nėra Jums būtini pragyvenimui ir juos galite įdarbinti.

2 pasirinkimas: imate naują paskolą su 3% palūkanų norma, tačiau vietoje 545 eur/mėn. Jūs nusprendžiate mokėti tuos pačius 840 eur/mėn. Taigi koks privalumas iš šio pasirinkimo? Jūs išmokėsite paskolą per 16 metų vietoj 20 m. Refinansavimas sutaupo Jums 4 metus arba kitaip tariant 4*12*840 = 40320 Eur.

Kuris būdas geresnis priklauso tik nuo Jūsų individualios situacijos. Pirmas pasirinkimas naudingesnis tiems, kurie turi patirties investuojant ir gali gauti grąžą kuri viršija palūkanų normą. Tokiu būdu pinigų eksponentinis augimas bus naudingesnis, nei kuo ankščiau išmokant paskolą. Tai rizikingesnis variantas nei antrasis pasirinkimas, tačiau kaip jau tikriausiai žinote, kur didesnė rizika ten didesnė premija. Kita vertus, reikėtų paminėti ir tai, kad gal verta pirma atsikratyti tokiais dideliais finansiniais įsipareigojimais, o tik tada investuoti. Žinoma, jei atsitiktų taip, kad pasirinkę šį variantą, staiga prarandate beveik visas savo mėnesines pajamas, galite likviduoti savo investicijas ir mokėti finansinius įsipareigojimus iš jų, kol grįšite į „vėžes“.

Antras pasirinkimas geresnis tiems, kurie nori kuo greičiau išmokėti savo paskolą ir būti kuo mažiau finansiškai įsipareigoję. Taip pat šį būdą siūlytumėme rinktis asmenims, kurie neturi patirties investuojant ir nežino ar sugebėtų investuoti gaunant didesnę grąžą, nei palūkanų norma.

Kaip žinoti ar verta refinansuoti

Kalbėkitės su bankais, nebijokite klausti. Paskambinkite į bankus ir klauskite kokiomis sąlygomis bankai galėtų refinansuoti Jūsų paskolą. Radę geriausias refinansavimo sąlygas siūlantį banką, bandykite derėtis su antru geriausiu, sakykite, kad Jums kitas bankas pateikė tokias sąlygas ir palūkanas, taip antrasis bankas gal galės pateikti dar geresnį pasiūlymą.

Jeigu Jūs apklausėte visus bankus, tačiau nei vienas nepasiūlė geresnės palūkanų normos, vadinasi Jums neverta refinansuoti paskolos, todėl tęskite įmokas ir bandykite ieškoti kitais ar dar kitais metais. Taip pat, jei nerandate geresnių sąlygų siūlančių bankų, net stipriai nukritus palūkanų normai, tai reiškia, kad Jūsų paskolos palūkanos yra labai mažos ir neturėtumėte nerimauti dėl refinansavimo.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *