Kaip efektyviai taupyti pinigus, bei taupymo esmė

Didelė dalis mūsų finansinės nepriklausomybės tiesiogiai koreliuoja su mūsų gebėjimu taupyti, t.y. be taupymo neįmanoma pasiekti finansinės nepriklausomybės. Šiame straipsnyje pateiksime mūsų surinktus geriausius patarimus kaip taupyti pinigus. Laikantis šių patarimų tikrai pavyks sutaupyti daugiau.

Taupymo esmė

taupymo esme ir kaip taupyti

Taupyti visada verta, nesvarbu ar tai norimam pirkiniui, ar kažkam svarbiau, kaip vaikų mokslams universitete.  Taip pat reikėtų pabrėžti, kad taupyti reikia ne tik tam, kad vėliau viską išleisti kažkur kitur, tačiau ir tam, kad sutaupytus pinigus įdarbinti. Sutaupytus pinigus įdarbinant jie pradės augti eksponentiškai ir, tai net gali tapti Jūsų ankstesnis išėjimas į pensiją ar tiesiog papildomos pajamos. Kad noras taupyti būtų stipresnis, vaizdžiai pasakysime – Jums už dvidešimties metų duotume 6 mln. Eur., tačiau kiekvienas per dvidešimt metų išleistas euras tą 6 mln. sumą sumažins 50 Eur.

Patarimai kaip sutaupyti

1. Pirkite didelės vertės pakuotėmis daiktus kurie yra būtini.

Tokie daiktai kaip indų ploviklis, tualetinis popierius ar šampūnas, yra būtini kasdieniame gyvenime, todėl perkant juos didelėmis pakuotėmis galima daug sutaupyti. Taip pat verta paminėti, kad šių daiktų pakuotes reikėtų pirkti planingai šiek tiek į ateitį ir esant nuolaidoms, taip galima dar daugiau sutaupyti.

2. Odinių batų istorija.

Vyras uždirbo 38 Eur./mėn. Nauji odiniai batai kainavo 50 Eur, tačiau panešioti batai, kuriuos dar buvo galima nešioti vieną sezoną, kainavo 10 Eur. Šis vyras pirkdavo panešiotus batus ir mūvėdavo juos iki tol, kol jie tapdavo tokie ploni, kad vyras jausdavo kelio dangą. Svarbiausias dalykas yra tai, kad naujų odinių batų pora nesusidėvėdavo metų metus. Žmogus, kuris pirkdavo naujus batus, turėjo batus, kurie per dešimt metų, išlaikė jo kojas sausas, tačiau vargšas, kuris galėjo sau leisti tik pigius batus per tą patį dešimties metų laikotarpį jau išleido šimtą eurų batams, kurie išlaikydavo sausas kojas tik sezoną.

Istorijos moralas – gerai apsvarstykite pirkinius, gal vertėtų pasirinkti brangesnį pirkinį, kuris per ilgesnį laikotarpį atsipirks.

3. Gerkite namuose padarytą kavą, bei pietums valgykite maistą pasiimtą iš namų (taip pat pasvarstykite apie tik vandens gėrimą).

Namuose pasidaryti kavą kainuoja gal 10 cnt., tačiau kava nusipirkta kavinėje gali kainuoti ir 3 Eur., taigi Jums rinktis, kiek Jūs norite mokėti už kavą… tačiau ar logiška siekiant finansinės nepriklausomybės mokėti 3 Eur. už kavos puodelį? Pietums į darbą atsinešant maistą iš namų, taip pat nemažai sutaupytumėte, kadangi namuose pasidaryti vieną porciją daugiau kainuoja apie 0,5-1 Eur., o pietus valgyti mieste kainuoja mažiausiai 2 Eur. Jei skaičiuosime, kad mėnesį kiekvieną dieną geriate vieną kavos puodelį (2,5 Eur.) ir valgote pietus kavinėje (4 Eur.), Jūs per mėnesį išleidžiate (4+2,5)*21 = 136,5 Eur. vien kavai bei pietums. Taip pat, jei iš krano bėga geriamas vanduo, jis praktiškai nieko nekainuoja ir, be abejonės, yra daug sveikiau, o geriant kavą, limonadus ar dar ką, tai Jums atsilieps tiek finansiškai, tiek sveikatai.

Didieji pinigu leidikai

4. Prekės kurią perkate internetu atvirkštinė nuotraukos paieška.

Šiuo būdu Jūs galite labai greitai patikrinti ar yra kitų parduotuvių, kurios parduoda lygiai tą patį produktą ir palyginti kainas. Paieška nieko nekainuoja ir neužtrunka nei minutės. (Su dešinės pelės mygtuku paspauskite ant nuotraukos ir pasirinkite „Search Google for image“). (Jei nesuveikia nuotraukos paieška, bandykite surasti pirkinio modelio numerį ir įrašykite jį kabutėse į Google paiešką)

5. Nepirkite tik todėl, kad kažkokiam daiktui nuolaida.

Dažniausiai tai neapsvarstyti, impulsyvūs pirkiniai, neretai tokie daiktai būna nepanaudoti ir tik renka dulkes. Jeigu nuolaidos etiketė skelbia, kad daiktas seniau kainavo 100 Eur., o dabar tik 40 Eur. ir Jūs galite sutaupyti 60 Eur., tai reiškia, kad Jūs išleisite 40 Eur., o ne sutaupysite 60 Eur. Vienintelė išimtis yra ta, kad Jums tikrai kažko reikia ir Jūs laukėte nuolaidos, kad galėtumėte nusipirkti tą daiktą pigiau. Taigi pirkite tik tai kas tikrai reikalinga ir iš anksto apsvarstyta.

6. Palaukite 7 dienas prieš perkant ką nors.

Dažniausiai pirkiniai būna impulsyvūs, tačiau palaukus 7 dienas, noras nusipirkti daiktą būna daug mažesnis, nei tą akimirką kai pamatai jį.

7 Dienu taisykle pries ilseidziant pinigus

7. Atsisakykite žalingų įpročių.

Tai labai paprastas patarimas, tačiau turintis didelę įtaką Jūsų finansams bei sveikatai. Jei tarkime surūkote po 4 pakelius cigarečių į savaitę, tai Jums per savaitę kainuoja apie 15 Eur., mėnesiui gaunasi apie 60 Eur. Tai yra net 60 Eur. išleistų Jūsų sveikatos bloginimui!!! Taip pat, jei esate mėgėjai atsipalaiduoti išgerdami alkoholio, tai vėl gi pakenks Jūsų finansinei bei sveikatos būklei. Alkoholis kiekvienam kainuoja labai individualiai nes priklauso nuo alkoholio rūšies, kiek geriate, bei kur jį perkate (parduotuvėje, restorane ar klube), tačiau, bet kokiu atveju tai Jums kainuos, bei blogins sveikatą.

8. Susitvarkykite bei sekite savo biudžetą.

Bent jau minimaliai tai galite padaryti patys, arba pirkti mūsų paslaugą, kad tiksliai išanalizuotume Jūsų išlaidas ir pakomentuotumėme kur ir kiek būtų įmanoma sutaupyti.

9. Į šiltus kraštus stenkitės keliauti ne sezono metu.

Jei norite pakeliauti ir pamatyti pasaulį, daug geresnis pasirinkimas yra keliauti prieš/po sezono, kadangi taip pati kelionė bus pigesnė, bei žmonių, turistų srautai bus daug mažesni. Keliaujant ne sezono metu lėktuvo bilietai, viešbučiai, kartais net bilietai į lankytinus objektus būna daug pigesni. Jei galvojate kada geriausias laikas keliauti siūlytumėme apsvarstyti balandžio ar spalio mėnesius.

Kaip išmokti taupyti pinigus

Geriausias būdas pradėti taupyti pinigus yra tik gavus mėnesio algą atidėti taupymui tam tikrą dalį ir pabandyti išgyventi mėnesį iki kitų pajamų gavimo. Jei pavyksta neišleisti atidėtų pinigų kitą ar dar kitą mėnesį, taupomą sumą reikėtų padidinti. Tarkim Jūsų atlyginimas būtų 800 Eur., gavus atlyginimą iškart atsidedate 50 Eur. ir bandote išgyventi iki kito atlyginimo su 750 Eur. Jei sugebėjote tai padaryti kelis mėnesius iš eilės, padidinkite atidedamą sumą iki 100 Eur. ir bandykite išgyventi iki kito atlyginimo. Kartokite tol, kol pastebėsite, kad norint dar daugiau sutaupyti Jums labai daug ko reikėtų atsisakyti ir tai atsilieptų Jūsų gyvenimo kokybei.

Dar vienas būdas kaip sužinoti kiek galėtumėte sutaupyti yra mūsų išlaidų analizė. Analizė tiksliai parodys kiek sutaupytumėte kažko atsisakę, ir galėsite patys priimti sprendimą ar verta to atsisakyti dėl tokios pinigų sumos. Tai greitesnis bei paprastesnis būdas išsiaiškinti kiek išleidžiate ir kiek galite atidėti stipriai nepablogindami savo gyvenimo kokybės. Mūsų paslaugą galite užsisakyti čia.

Kaip taupyti pinigus būsimiems ir esamiems tėvams

Planuodami turėti vaikų, tikriausiai svarstote, kiek turėtumėte skirti pinigų vaiko reikmėms. Geriausias būdas pabandyti paskaičiuoti. Jei turite draugų, turinčių vaikų, pasikonsultuokite su jais ko reikės vaikui ir susidarykite sąrašą. Vieni pirkiniai bus vienkartiniai, kiti daugkartiniai, taip pat reikės tam tikrų dalykų jau prieš vaikui gimstant, o kitų tik gimus, todėl turėtumėte pasiskaičiuoti kiek kainuos prekės kurių reikės prieš vaiko gimimą ir kiek reikės pinigų kiekvieną mėnesį. Bandant taupyti naudokite jau anksčiau paminėtą taupymo būdą. Gavus atlyginimą iškart atidėkite jo dalį. Taip pat pasiskaičiavę kiek kainuos išlaikyti vaiką kiekvieną mėnesį, galėsite matyti ar Jūsų atidedama atlyginimo dalis yra pakankama ar ne.

Kaip taupyti pinigus paaugliui ar vaikui

Vaiką galite išmokyti taupyti, bei vertinti pinigus skatindami jį padėti darbuotis namų ruošos darbuose už tam tikrą atlygį. Jei tai yra paauglys, galite jį paskatinti dirbti pilnu ar pusę etato per vasaros atostogas. Vaikas supras, jog pinigai neatsiranda iš „oro“ ir, kad juos uždirbant reikia įdėti pastangų ir darbo. Vaikas įgavęs supratimą apie pinigus bus labiau atsakingas už savo pirkinius ir supras kokie daiktai ar paslaugos yra išties reikalingi.

Jūsų vaikas bus labiau organizuotas. Kadangi šis jaunas žmogus bus pajutęs pinigų „skonį“, jis žinos kiek pinigų yra jo balanse ir kiek pinigų trūksta iki jo tikslo, nes net vaikas turi pakankamai sugebėjimų apskaičiuoti kiek dienų, savaičių ar mėnesių reikėtų taupyti iki norimo pirkinio.

Eksponentiško augimo principas suteikia jaunam žmogui didelį potencialą. Žinoma, norint turėti šį potencialą, bei pranašumą prieš kitus bendraamžius turite turėti tam tikrą supratimą apie pinigus ir imtis veiksmų čia ir dabar.

  • Pirma ir visų svarbiausia yra aiškiai žinoti savo tikslą. Galbūt tai yra kokia nors prekė (automobilis ar kompiuteris)? O galbūt tavo vidinis „aš“ yra labiau subrendęs ir jis žiūri į tolimesnę ateitį, kuri gali būti kur kas šviesesnė už bendraamžių, pasitelkiant eksponentinį pinigų augimą, sutaupius ir įdarbinus pinigus, kuriuos būtumėte išleidęs pirkiniams, tokiems kaip laiką švaistantis žaidimų kompiuteris ar automobilis, kuriuo būtumėte tik pasipuikavęs prieš bendraamžius.
  • Buvimas organizuotu yra sėkmės paslaptis. Pradėkite nuosekliai fiksuoti savo išlaidas ir gaunamus pinigus. Žiūrėkite ir analizuokite kaip galėtum padidinti gaunamų pinigų kiekį, o dar svarbiau kaip galėtum sumažinti savo išlaidas.
  • Įdėkite laiko skaitant įvairius straipsnius ir mokykitės iš kitų klaidų. Tai Jums sutaupys pinigų ir laiko.
  • Naudokitės mūsų asmeninių finansų teikiamomis paslaugomis. Mūsų paslaugas galite užsisakyti čia.

Venkite paskolų, lizingų ir visų kitų skolintų pinigų formų.

Mes dažnai minime, tačiau privalome vis kartoti, kadangi tai daro didelę įtaką asmeninių finansų valdyme – venkite skolintis pinigus, nes skolinimasis sukelia papildomas išlaidas. Pinigų skolinimasis dažnu atveju būna finansiškai neprotingas sprendimas, tačiau yra dvi išimtys:

1) Pasiimti būsto paskolą, jei gyvenate nuomojamame būste. Jūs galėsite persikraustyti į nuosavą būstą ir nebemokėti nuomos, o prieš tai mokėtas nuomos įmokas galėsite mokėti bankui kaip paskolos įmokas, ir taip bent jau mokėsite už nuosavą būstą, o ne bereikšmę nuomą.

2) Pirkti išsimokėtinai, kai nėra JOKIŲ papildomų mokesčių. Pirkimas išsimokėtinai fiksuota kaina be jokių mokesčių yra pigiau, kadangi ateities pinigai yra verti mažiau nei dabarties pinigai. Retai kada rasite, kad galite nusipirkti daiktą išsimokėtinai be palūkanų, tačiau jei ieškote kokio brangesnio pirkinio – kaip telefonas, kompiuteris ar kita įranga, pasidomėkite visais pardavėjais, gal rasite tokį, kuris siūlys galimybę pirkti išsimokėtinai be palūkanų ir papildomų mokesčių. Kaip tokio pasiūlymo pavyzdys yra naujų telefonų pristatymas. Pristačius naują telefono modelį kelis mėnesius bus sunku tą modelį gauti, tačiau praėjus keliems mėnesiams, galima rasti pasiūlymų, kai pardavėjai siūlo tuos pačius modelius pirkti išsimokėtinai be palūkanų bei papildomų mokesčių.

3) Kai skolinti pinigai naudojami investicijai ir investicijos grąža yra didesnė nei paskolos palūkanos. Tai yra finansinis svertas, ir tai gali pasitarnauti daugybėje sričių. Pvz.: jei norite investuoti į nekilnojamą turtą, finansinis svertas Jums padės tai padaryti, kadangi tikėtina jog pilnos sumos už NT neturite. Tačiau reikia suprasti, kad naudojant finansinį svertą investicijų rizika padidėja, todėl prieš priimdami sprendimus, apsvarstykite visus galimus variantus. Svarbu: jei iš tiesų norite gauti didelę investicijų grąžą, vienu ar kitu momentu turėsite išmokti išnaudoti paskolų teikiamą naudą.

Pastaba:

Mes nesame profesionalūs finansų patarėjai ir tai nėra finansinis patarimas.

Derybos gali sutaupyti Jums didelę sumą pinigų. Detaliau kaip efektyviai derėtis spauskite čia.

Kokia yra taupymo esmė?

Taupyti reikia ne tik tam, kad vėliau viską išleisti kažkam kitam, tačiau tam, kad sutaupytus pinigus įdarbinti.

Brangesnių pirkinių pateisinimas

Brangesnį variantą vertą pasirinkti tada, kai per ilgesnį laikotarpį, tas pirkinys kainuos mažiau nei perkant pigų. Pigus gali greičiau susidėvėti ir prireiks daiktą pirkti iš naujo.

Vienintelės paskolos kurios pateisinamos

Būsto paskola, kai prieš tai buvo gyvenama nuomojant būstą, ir pirkimas išsimokėtinai kai nėra palūkanų, bei jokių papildomų mokesčių.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *