Kaip Papildomai Užsidirbti

Tikriausiai visi norėtumėme uždirbti daugiau negu uždirbame dabar. Papildomi pinigai dar niekam nepakenkė, todėl šiame straipsnyje aprašysime būdus kaip užsidirbti papildomai.

Papildomos pajamos – tiesiausias kelias į finansinę nepriklausomybę

Nei vienas milijonierius nesukūrė savo imperijų tik iš savo atlyginimo. Jei pažiūrėtumėte į turtingųjų turtą galėtumėte pamatyti, kad turtas dažniausiai susideda iš finansinio, nekilnojamo turto ar kažko panašaus, kas kitaip sakant yra investicijos, tai ir yra milijonierių papildomos pajamos. Jūs taip pat galite bet kada investuoti ir išnaudoti šį papildomų pajamų šaltinį, tačiau šiame straipsnyje aptarsime ir kitokius būdus, kaip gauti papildomų pajamų.

Būdai kaip uždirbti papildomas pajamas

Būdai kuriuos aptarsime, kaip uždirbti pinigus be pradinio kapitalo, neinvestuojant ir išnaudojant savo laisvą laiką, kurį praleistumėte nieko neveikdami.

1. Parduoti nereikalingus ar nenaudojamus daiktus. Jei turite daiktų, kurių jau nenaudojate metus ar du ir iš jų jokios naudos, jie tik renka dulkes, visada galite tuos daiktus parduoti. Tai neužims daug laiko ir šiek tiek atlaisvins būstą nuo nereikalingų daiktų. Blogiausiu atveju jei nepavyks nieko parduoti, galėsite pasilikti savo daiktus ir toliau laikyti jų nenaudojant.

2. Susirasti papildomą darbą nepilnu etatu tai vienas paprasčiausių, tačiau vienas geriausių sprendimų. Jei iš tiesų siekiate finansinės nepriklausomybės, ar bent norite papildomai šiek tiek užsidirbti, vienas geriausių būdų yra papildomas darbas. Papildomam darbui galite pasižvalgyti į „Bolt“ ar „Wolt“ platformas, kadangi Jūs patys galėsite nusistatyti laiką kada norite dirbti.

3. Išnaudokite savo sugebėjimus. Jei kažką darote puikiai, turėtumėte pasidomėti, kaip galite iš to pasipelnyti. Jei gerai grojate instrumentu, turėtumėte siūlyti privačias pamokas, jei puikiai rašote, galite siūlytis rašyti kitiems už atlygį ir t.t.. Jei galvojate kaip galėtumėte pradėti, galite apsilankyti www.paslaugos.lt ir pažiūrėti ar kas nors teikia tokias paslaugas. Jei atsakymas teigiamas, tikėtina, kad Jūsų gebėjimai yra paklausūs. Taip pat, jeigu nežinote ką galite daryti už atlygį, visada galima išmokti naujų gebėjimu, ir tai paversti į papildomą pajamų šaltinį.

4. Darbas internetu, panašus į prieš tai aptartą būdą, tačiau šis būdas labiau susijęs su Jūsų išsilavinimu. Jeigu turite išsilavinimą kuris leidžia dirbti nuotoliniu būdu, galite tapti freelanceriais (laisvai samdomas specialistas) ir taip papildomai dirbti išnaudojant savo išsilavinimą. Tokiu būdu atlygis už darbą tikėtina, kad bus didesnis, nei papildomai dirbant ne pagal specialybę.

Papildomos pajamos investuojant

Tai yra būdas kuris reikalauja kapitalo, tačiau, kuo didesnį kapitalą turite, tuo didesnės ir pajamos. Problema su prieš tai aptartais būdais yra ta, kad Jūsų laikas yra labai ribotas, niekas neturi daugiau nei 24 valandų paroje ir niekas nepasiryžę dirbti papildomas 4 valandas per dieną visą savo likusį gyvenimą tik tam, kad papildomai uždirbtų 200 Eur./mėn. Tam, kad nereikėtų taip stipriai vargti dėl tokio mažo pinigų kiekio, turėtumėte apsvarstyti investavimą. Kuo daugiau investuojate ir kuo didesnę grąžą sugebate gauti iš kapitalo prieaugio ir/ar dividendų, tuo daugiau papildomų pajamų gausite. Iš pradžių investuojant nedidelę sumą, gal ir neatrodys, kad gaunate daug papildomų pajamų, tačiau jei investuotumėte 100 tūkst. Eur. gaudami 12% metinę grąžą, Jūs gautumėte 12 tūkst. Eur. papildomų pajamų t.y. vidutiniškai po 1000 Eur./ mėn.

Papildomi pinigai iš atlyginimo

Šiek tiek kitoks būdas, nei visi prieš tai aptarti, yra paprašyti atlyginimo pakėlimo. Jei Jums ką tik padidino atlyginimą, šis būdas neveiks, tačiau, jei Jūs jau ilgą laiko tarpą dirbate už tokį patį atlyginimą, turėtumėte pabandyti paprašyti, kad jį pakeltų. Kaip efektyviai prašyti atlyginimo pakėlimo galite rasti šiame straipsnyje.

Kaip panaudoti papildomas pajamas

Jei su dabartinėmis pajamomis sugebate išgyventi ir patenkinti visus savo būtinus poreikius, papildomus pinigus turėtumėte tik investuoti ar išmokėti skolas (paskolas). Jei norite tiksliai pamatyti kokią dalį pajamų skiriate būtinoms išlaidoms pasinaudokite mūsų išlaidų analize. Atsikračius skolų tampame mažiau įsipareigoję, vien tai jau yra geras jausmas, tačiau ne tik dėl jausmo mes turėtumėme jų atsikratyti. Jei netyčia atsitiktų taip, kad prarastumėte savo pagrindinių pajamų šaltinį, skolos labai greit Jus „pasivytų“ ir stipriai apsunkintų gyvenimą, todėl esant mažiau įsipareigojus, galima lanksčiau žiūrėti į savo pajamas. Neturint skolų galima bandyti keisti profesiją, kurti verslą ar tiesiog daugiau investuoti. Jau daug kartų minėjome, kad investavimas yra vienintelis girdėtas būdas kaip tapti finansiškai nepriklausomu. Investuoti galima į kitų verslus (per akcijas, obligacijas) ar į savo verslą.

Papildomų pajamų naudos pavyzdys

Tarkim, jei Jūsų pagrindinės pajamos yra 800 Eur./ mėn., po visų išlaidų mėnesio pabaigoje Jums lieka 100 Eur. Dirbate papildomą darbą ir gaunate vidutiniškai 200 Eur./ mėn. Jei visas gaunamas papildomas pajamas ir tai kas liko mėnesio pabaigoje iš pagrindinių pajamų investuojate (200 + 100), Jūs per trigubai trumpesnį laikotarpį suinvestuosite tiek pat, kiek būtumėte suinvestavę be papildomų pajamų. Prisiminkite vieną svarbiausių investavimo principų, kad laikas turi didelę įtaką grąžai. Tai reiškia, kad kuo greičiau suinvestuojate didelę sumą, tuo didesnę absoliučia forma grąžą gausite.

Pastaba: mes nesame finansų patarėjai ir tai nėra finansinis patarimas, prieš investuojant atlikite savo analizę.

Būdai kaip gauti papildomas pajamas be pradinio kapitalo?

Parduoti nereikalingus daiktus, susirasti papildomą darbą, išnaudoti savo gebėjimus ir teikti paslaugas už atlygį.

Vienintelės papildomos pajamos, kurios didėja su kapitalo didėjimu?

Pajamos iš investicijų.

Kokia papildomų pajamų teikiama nauda?

Teisingai panaudojant papildomas pajamas, jos tiesiogiai prisideda prie finansinės nepriklausomybės.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *