Kaip efektyviai derėtis

Žinios kaip efektyviai derėtis gali sutaupyti Jums didelę sumą pinigų, o sutaupyti pinigai Jums padės greičiau pasiekti finansinę nepriklausomybę. Vienas svarbiausių dalykų vykstant derybų procesui yra empatija. Norint gauti gerą sandorį, negalite leisti kitam žmogui jaustis blogai ar pralaimėtoju, todėl, kad niekas nenori būti pralaimėtojas derybose. Priverčiant kitą pusę su kuria deratės jaustis blogai, Jūs užtikrinate blogą sandorį sau. Tai supranta nedaugelis.

Derybos

“Inkaro derybos” ir Ackermano derybų metodas

Tarkime, Jūs perkate naudotą nešiojamąjį kompiuterį. Šio kompiuterio rinkos kaina yra 1250 eurų, tačiau Jūs jį norėtumėte nupirkti už 1000 eurų ir sutaupyti 250 eurų. Šiuo atveju Jums praverstų “inkaro derybos” ir Ackermano derybų metodas.

Ackermano metodas- 65% -> 85% -> 95% -> galutinė suma.

Taikant Ackermano derybų metodą, Jūsų pirma pasiūlytų pinigų suma už kompiuterį turėtų būti 65% – 650 eurų. Prieš siūlant šią kainą, Jūs turėtumėte draugišku balso tonu pranešti pardavėjui, jog pinigų suma, kurią Jūs ketinate pasiūlyti, gali jam nepatikti. Svarbiausia yra parodyti, jog Jūs norite bendradarbiauti.

Didelė tikimybė, kad Jūsų pirmasis kainos pasiūlymas bus atmestas. Svarbu vėl užmegzti tarpusavio ryšį – pavyzdžiui sakant, jog žmogus su kuriuo deratės yra protingas ir žinantis rinkos kainą. Todėl, taikant Ackermano metodą pasiūlote aukštesnę kainą. Šį kartą 85% – 850 eurų.

Tikėtina, jog Jūsų antrasis kainos pasiūlymas bus taip pat atmestas. Siūloma, draugišku balso tonu priminti pardavėjui apie prekės (šiuo atveju nešiojamojo kompiuterio) defektus, ydas, trūkumus. Taipogi, praneškite, jog ketinate pasiūlyti didesnę pinigų sumą ir paprašykite keleto minučių paskambinti artimiesiems pasitarti. Visą tai padarius, pasiūlykite sumą, kuri turėtų būti 95% – 950 eurų.

Jei ir šis Jūsų pasiūlymas bus atmestas, pasiūlykite galutinę sumą. Padarykite šią sumą nelyginę, kaip pavyzdžiui, 995.70 eurų. Taip pat, pasiūlykite pridėti mažą vertę turintį daiktą ar prietaisą. Pasiūlius šią nelyginę sumą ir siūlant pridėti papildomą daiktą, žmogui su kuriuo Jūs deratės, sukursite emociją, jog jis absoliučiai laimėjo derybas ir “nuskriaustasis” esate Jūs, nors, anaiptol tai visiškai nėra tiesa ir tai tik iliuzija. Jūs ką tik sutaupėte 250 eurų, kurie gali būti investuoti ir generuoti eksponentinį pinigų augimą.

Baimė prarasti

Žmonės iš prigimties priskiria didesnę vertę daiktams ar pasiūlymams, kurie yra riboto laiko ir atvirkščiai, priskiria mažesnę vertę tiems daiktams ar pasiūlymams, kurių pasiūla yra neterminuota arba lengvai prieinama. Puikus to pavyzdys yra amerikiečių prekės ženklas – “SUPREME”. Viena iš “SUPREME” prekės ženklo sėkmės priežasčių yra ta, jog kompanijos aksesuarai ir avalynė yra riboto leidimo. Ribotas produkto leidimas, jam sukuria didesnę vertę. Šio prekės ženklo produktai gali būti perparduodami 1100% brangiau.

Tarkime, Jūs esate kompanijos atstovas, kuris bando parduoti produktą ar paslaugą kitai kompanijai (VERSLAS VERSLUI). Dauguma žmonių siūlant produktą ar paslaugą, jį siūlytų taip:

“Mūsų siūloma paslauga jums padės uždirbti 20% daugiau”

Kaip turėtų būti siūloma:

“Nuspręskite su mumis nebendradarbiauti, nieko nekeiskite ir tai Jums kainuos 20% kiekvieną dieną”

Mažmeninėje rinkoje kompanijos dažnai naudoja “baimė prarasti” efektą (Angliškai – Scarcity Effect). Jos tai daro pareikšdamos pirkėjui, jog produktas yra riboto leidimo, produkto liko mažai prekyboje ar spausdamos pirkėją į trumpą laiko tarpą.

Riboto laiko pasiūlymas. Baimė prarasti. Efektas.
“Baimė prarasti” efekto pavyzdys.

Kaip derėtis dėl algos

Kaip deretis del atlyginimo ar algos

Turėkite alternatyvą

Derybose viena iš svarbiausių taisyklių yra galėjimas pasakyti NE. Negalint pasakyti NE, Jūs prarandate poziciją. Tam, kad derybų sėkmės šansas būtų aukštesnis, suraskite galimybę įsidarbinti kitoje darbovietėje. Derantis su dabartiniu Jūsų darbdaviu, labai svarbu leisti jam žinoti, jog turite alternatyvą ir esate pasiruošę palikti dabartinę darbo vietą, jei derybos Jūsų netenkins.

Žinojimas kiek esate vertas

Svarbu parodyti darbdaviui Jūsų pasiekimus ir rezultatus. Dar svarbiau, jog Jūsų argumentai būtų paremti faktais ir skaičiais. Kiekvienas darbdavys puikiai supranta, kad puikius rezultatus rodantis darbuotojas yra reikalingas. Todėl jei žinote savo vertę įrodydami tai ne tik sau, bet ir darbdaviui, darbdavys žino ką gali prarasti, jei Jūs turite alternatyvą. Nes anaiptol ne visi darbuotojai yra našus, o apmokyti naujoką, kuris pakeis Jus gali užtrukti daug laiko ir sunaudoti įmonės resursų.

Pinigai yra ne vienintelis derybų objektas

Pinigai yra vienas iš svarbiausių dalykų šiuolaikiniam žmogui, tačiau jie nėra vienintelis derybų objektas. Dauguma žmonių svarbiausiu derybų objektu laiko tik pinigus, o taip būti neturėtų. Pavyzdžiui, taip pat galima derėtis dėl:

  • Darbo tvarkaraščio
  • Papildomų laisvadienių
  • Kolektyvo
  • Darbo vietovės
  • Pareigų kurios Jus tenkintu
  • Darbo valandų
  • Darbo nuotoliniu būdu

Kaip efektyviai derėtis?

Norint išmokti efektyviai derėtis reikia daugybės metų patirties, tačiau, šį laiko tarpą galima gerokai sutrumpinti pasitelkiant efektyvius derybų metodus ir strategijas.

Kaip derėtis dėl atlyginimo?

Žinokite savo vertę ir nusiteikite, jog derybos gali nepavykti. Parodykite našius darbo rezultatus darbdaviui. Būkite pasiruošę palikti darbo vietą jei derybos Jūsų netenkins.

Kaip deretis su banku?

Prieš derintis su banku dėl paskolos palūkanų, geriausia ką galite padaryti yra – turėti gerą kredito istoriją. Bankui įvertinus Jūsų situaciją ir riziką, galite derėtis dėl Jums palankesnių palūkanų. Vienas iš derybų metodų yra leisti bankams rungtyniauti dėl Jūsų būsimos paskolos. Tai galite padaryti pranešant vienam bankui, jog kitas bankas turi Jums geresnį pasiūlymą.

Kaip derėtis dėl buto ar namo kainos?


1. Naudokite ankščiau aprašytus derybų metodus ir strategijas.
2. Žinokite rinkos ir rajono būstų kainas.
3. Derėkitės dėl visko, priminkite būsto trūkumus.
4. Raskite tinkama nekilnojamojo turto specialistą ar brokerį.
5. Nebijokite siūlyti žemos kainos.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *