Finansinė nepriklausomybė, kas tai

Dažnai rašome apie tai, kaip pasiekti finansinę nepriklausomybę, tačiau gal ne visi esate nuodugniai susipažinę su šia sąvoka, todėl straipsnyje bandysime trumpai apibrėžti kas tai.

finansine nepriklausomybė

Kas yra finansinė nepriklausomybė

Finansinė nepriklausomybė yra statusas, kai nedirbant samdomo darbo ar nesant finansiškai priklausomam nuo kitų, gaunama pakankamai pajamų pragyvenimo išlaidoms apmokėti ilgesnį laikotarpį.

5 finansinės nepriklausomybės etapai

Šie penki finansinės nepriklausomybės etapai yra siekiami eiliškumo tvarka. Perskaičius visų etapų apibūdinimus, pagalvokite apie savo finansinę situaciją, ir priskirkite save kažkuriam vienam etapui. Jei nežinote savo tikslios finansinės situacijos siūlytumėme pasinaudoti mūsų paslauga ir tai išsiaiškinti, nes tik taip galėsite judėti pirmyn.

1 etapas

Šie penki finansinės nepriklausomybės etapai yra siekiami eiliškumo tvarka. Perskaičius visų etapų apibūdinimus, pagalvokite apie savo finansinę situaciją, ir priskirkite save kažkuriam vienam etapui. Jei nežinote savo tikslios finansinės situacijos siūlytumėme pasinaudoti mūsų paslauga ir tai išsiaiškinti, nes tik taip galėsite judėti pirmyn

Išgyvenimas, uždirbate pakankamai, kad galėtumėte išgyventi iki kito atlyginimo, tačiau neuždirbate pakankamai, kad galėtumėte taupyti. Šiame etape Jūs labai priklausote nuo savo atlyginimo, nes jei bent vieną mėnesį jo negautumėte, neturėtumėte pinigų už ką išgyventi. Šiame etape esantys žmonės dažnai neturi jokio turto (santaupų, investicijų), tačiau turi daugybę įsipareigojimų (paskolos, skolos). Jei norite judėti pirmyn iš šio etapo vienintelis būdas yra rasti kaip padidinti savo pajamas ir/ar sumažinti išlaidas. Padidinti savo pajamas galite pradedant papildomai dirbti, o sumažinti išlaidas galite pradėdami taupyti, o mes galime Jums padėti.

2 etapas

Progresas, kai nebegyvenate nuo atlyginimo iki atlyginimo ir jau turite laisvų pinigų mėnesio pabaigoje, esate antrame finansinės nepriklausomybės etape. Šiame etape turite galimybę mokėti daugiau nei minimalius paskolų įnašus ar taupyti. Antrame etape Jūsų turtas pradeda augti, o įsipareigojimai mažėti, taip pat dažniausiai asmenų finansinė grynoji vertė arba šiek tiek neigiama arba arti 0. Kadangi turtas auga (pradžioje dažniausiai santaupos), praradus pajamas asmenys šiame etape dažniausiai turi santaupų, kurių užtenka pragyventi bent mėnesį laiko.

3 etapas

Be skolų, šiame etape asmenys pasiekia tašką, kai išmoka visas turėtas skolas ir nebėra poreikio skolintis. Būtina paminėti, kad būsto paskola neskaičiuojama prie bendrųjų skolų, kadangi pardavus būstą tikriausiai gautumėte sumą, kuri lygiai visai būsto paskolai.

4 etapas

Augimas, šiame etape asmenų grynoji vertė pradeda augti labai greitai, kadangi galima pradėti investuoti nemažą dalį savo pajamų. Dažniausiai asmenų esančių ketvirtame etape grynoji vertė yra teigiama ir didelė. Taip pat jau turėtumėte turėti nelaimės atvejo fondą, kurio suma būtų lygi 6 mėn. išlaidų sumai. Be to, siekiant pagreitinti augimą reikėtų kuo daugiau investuoti, bei ieškoti kaip didinti investicijų grąžą.

5 etapas

Laisvė, tai etapas, kai galėtumėte išeiti iš darbo ir nebesijaudinti dėl savo pajamų, kadangi pasyvios pajamos viršija Jūsų išlaidas. Asmenų esančių šiame etape grynoji vertė labai aukšta ir didžioji dalis būna investicijos.

Išvados

Taigi, finansinę nepriklausomybę galima pasiekti daug greičiau nei daugelis galvoja, tačiau reikia įdėti nemažai darbo. Jei galvojate, kad norėtumėte būti turtingi, tačiau nenorite papildomai šiek tiek padirbėti, pasidomėti savo laisvų pinigų įdarbinimu, tai apie pajudėjimą iš 1 – 3 etapo galite pasvajoti. Jei teisingai planuosite išlaidas, efektyviai investuosite – finansinė nepriklausomybė ar bent jau 4 – as jos etapas yra tikrai pasiekiami.

PASTABA

Mes nesame profesionalūs finansų patarėjai ir tai nėra finansinis patarimas.

Finansinė nepriklausomybė

Tai statusas, kai gaunama pakankamai pajamų pragyvenimo išlaidoms apmokėti, nedirbant samdomo darbo.

Iš kiek etapų susidaro finansinė nepriklausomybė

Penkių.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *