Asmeninių finansų valdymas

Asmeniniai finansai – tai asmens arba šeimos pajamos, išlaidos, skolos ir santaupos. Asmeninių pajamų, išlaidų, skolų ir santaupų efektyvus valdymas padės sukaupti lėšų juodai dienai ar ateičiai, ir išvengti didelių skolų.

asmeniniu finansu valdymas

Valdant savo finansus reikia laikytis kelių taisyklių:

Pirma ir svarbiausia taisyklė – pajamos turi būti didesnės už išlaidas

Tai svarbiausia taisyklė, kadangi išlaidoms esant tokio pat dydžio kaip ir pajamoms neįmanoma sutaupyti, o tai reiškia, kad atsitikus nenumatytiems įvykiams neturėsite santaupų, todėl reikės skolintis. Atsiras papildomo streso, ir tikriausiai papildomų išlaidų (palūkanos).

Pajamos turi buti didesnes uz islaidas

Antra taisyklė valdant asmeninius finansus – skolintis reikia atsakingai

Skolinkitės kuo mažiau t.y. nepirkite daiktų lizingu, nenaudokite greitųjų kreditų ar paskolų. Daugelis „paslysta“ į šių dienų siūlomą vartotojišką gyvenimo rėžimą – daugiau, brangiau… Nemaža dalis žmonių išleidžia visas savo pajamas, netaupydami, pirkdami daiktus kurie yra nereikalingi ar per brangūs. Tam, kad valdyti savo išlaidas, būtina susidaryti biudžetą ir jo laikytis. Fiksuojant savo pajamas/išlaidas galima matyti kiek ir kur buvo išleista. Jeigu kiekvieną kartą didėjant pajamoms tolygiai didėja ir išlaidos, matome, kad vyksta gyvenimo būdo infliacija. Gyvenimo būdo infliacija – kiekvieną kartą didėjant pajamoms tolygiai didėja ir išlaidos.

Apgalvoto skolinimosi pvz: daugelis pasiima pačią svarbiausią paskolą – būsto. Jei prieš tai asmuo ar šeima nuomojo būstą, tai finansiškai protingas sprendimas, kadangi nuomos sumą galės mokėti bankui kaip įmokas ir po kurio laiko būstas taps nuosavu.

Trečia taisyklė – investavimas yra privalomas

Investavimas yra privalomas

Investavimas yra privalomas, nes kiekvienais metais vyksta infliacija, kas reiškia pinigų nuvertėjimą. Laikui bėgant jūsų sutaupyti pinigai tampa vis mažiau verti, čia ir padeda investavimas. Investuojant kovojame su infliacija ir dar uždirbame papildomai. Jei esate jaunas ir neturite didelių įsipareigojimų, galite investuoti agresyviau ir rizikingiau, todėl grąža gali būti didesnė, jei turite įsipareigojimų ir atsakomybių, vertėtų apsvarstyti konservatyvesnį investavimą. Investavimas gali prisidėti ir prie didesnės pensijos, kadangi vienkartinė investicija su 8% metinėmis palūkanomis po 30 metų yra verta net 10 kartų daugiau(skaičiuojama, kad S&P500 indekso(šis indeksas sudarytas iš 500 didžiausių Jungtinių valstijų kompanijų) metinė grąža yra apie 8%).

Ketvirta taisyklė – būsimoms didelėms išlaidoms būtina ruoštis iš anksto

Pradėjus finansiškai ruoštis iš anksto išvengiama netikėtumo ir streso. Tie, kas turi automobilius žino, kad kiekvienais metais savo automobilį privalo drausti. Asmenys, kiekvieną mėnesį netaupantys automobilio draudimui tą mėnesį, kai reikia perdrausti automobilį, išleidžia didelę dalį savo mėnesio pajamų, todėl likusį laiką iki atlyginimo turi taupyti ar net skolintis. Tie kurie atsideda draudimui iš anksto, net nepajaučia, kad išleidžia pinigus ir gyvena kaip ir visus kitus likusius mėnesius.

Kaip susidaryti biudžetą?

Siūlome pasinaudoti mūsų paslauga. Mes tinkamai sudėliosime Jūsų išlaidas, tai padės Jums daug lengviau susidaryti biudžeto planą. Jei norite viską daryti patys – štai žingsniai kurių Jums reikės norint susidaryti biudžetą:

1. Privalote stebėti savo išlaidas bei pajamas bent vieną mėnesį.

2. Privalote planuoti savo išlaidas. Susidėliojus kiek galite išleisti per mėnesį, reikia stengtis neviršyti tos sumos.

3. Privalote pradėti taupyti dalį savo mėnesinių pajamų.

Kaip taupyti, kad neviršyti savo nustatyto biudžeto plano?

Pirkite didelėmis pakuotėmis. Ieškokite geriausių prekių kainų per kilogramą, vienetą, litrą.

Valgykite namuose. Gal tai daugeliui ir aišku, tačiau nustebtumėte pamatę, kokia didelė pajamų dalis pravalgoma kavinėse, restoranuose, valgant bent vieną, du kartus į savaitę.

Venkite valgyti nesveiką maistą, gerti limonadus. Atsisakant nesveikų užkandžių, tokių kaip traškučių su gazuotais gėrimais ne tik pagerės Jūsų sveikata, bet ir sutaupysite.

Pirkite prekybos centrų paskelbtų nuolaidų metu. Nuolaidų metu pirkite prekių, kurios negenda, keletui mėnesių.

Naudokitės nuolaidų kortelėmis. Lojalumo kortelės Jums suteiks asmeninių nuolaidų.

Kaip asmeninių finansų efektyvus valdymas paveiks Jūsų gyvenimą?

Sutaupysite. Jei teisingai išsianalizuosite savo išlaidas, susidėliosite biudžetą ir jo laikysitės, pamatysite, kad sutaupote daugiau nei prieš tai.

Patirsite mažiau streso. Iš anksto būsite finansiškai pasiruošę bet kokiems netikėtumams.

Praturtėsite. Jei teisingai valdysite savo finansus ir sutaupytus pinigus protingai investuosite, Jūsų turtas padidės.

Kas yra asmeniniai finansai?

Asmeniniai finansai – tai asmens arba šeimos pajamos, išlaidos, skolos ir santaupos.


Taisyklės kurių reikia laikytis efektyviai valdant savo finansus?

1. Pajamos turi būti didesnės už išlaidas
2. Skolintis reikia atsakingai
3. Investavimas yra privalomas
4. Būsimoms didelėms išlaidoms būtina ruoštis iš anksto

Kaip susidaryti biudžetą?

1. Privalote stebėti savo išlaidas bei pajamas bent vieną mėnesį
2. Privalote planuot isavo išlaidas
3. Privalote pradėti taupyti dalį savo mėnesinių pajamų

Kaip asmeninių finansų efektyvus valdymas paveiks Jūsų gyvenimą?

Sutaupysite, patirsite mažiau streso, praturtėsite.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *