Akcijos tikroji vertė

Kodėl svarbu nustatyti tikrają akcijos vertę

Šie skaičiuokliai yra orentuojami į “vertės investuotojus”, kurie planuoja laikyti akciją savo portfelyje metus ir ilgiau. Šie skaičiuokliai žmonės spekuliuojanties akcijas nėra tokie vertingi.

P/E koeficientas

P/E santykis (angliškai – Price to Earnings ratio) yra įpatingai geras, lengvas ir greitas būdas patikrinti ar akcijos rinkos kaina atitinka tikrają.

Apskaičiuoti P/E santykį Jums prireiks dabartinės rinkos akcijos kainos ir EPS.

  • Akcijos kainą rasti galite į google įrašę kompanijos pavadinimą ir prirašę “Stock price”. Pavyzdys – “Apple stock price”.
  • EPS (Earning Per share) – Tai yra kompanijos uždarbis padalintas iš bendro akcijų kiekio. Didžiūjų kompanijų EPS galite rasti įrašę į google, pavyzdžiui: “Apple stock EPS”. Taip pat, EPS galite rasti kompanijų išleidžiamuose ketvirtiniuose ir metiniuose pranešimuose.

PEG santykis

PEG santykis yra dar vienas greitas ir lengvas būdas, skaičiuoklio pateikto apačioje dėka. PEG santykis leidžia patikrinti akcijos rinkos tikraja kaina, atsižvelgiant į kompanijos augimą praeityje ir esamas ateitės prognozes.

Skaičiuokliai

P/E Santykio skaičiuoklė

Akcijos rinkos kaina


EPS - uždarbis per akcija


PEG santykio skaičiuoklė

P/E santykis


EPS metinis procentalus prieaugis


Koks yra geras ir blogas P/E santykis

  • Istoriškai, S&P 500 indekso P/E santykis yra nuo 13 iki 15, todėl yra manoma kad šis santykis yra “aukso viduriukas”.
  • Jei P/E santykis didesnis nei 20, tai indikuoja, jog akcijos kaina rinkoje yra perdidelė.
  • 0 ir mažesnis P/E santykis indikuoja, jog kompanija neuždirba pelno, todėl jai gali grėsti bankrotas.

Koks yra geras ir blogas PEG santykis

  • Kuo mažesnis PEG santykis, tuo yra palankesnė akcijos kaina investuotojui, atsižvelgiant į jos kainą, praeitės ir ateitės augimą. 0.1 – 1 santykis yra laikomas kaip labai geras.
  • PEG santykis didesnis nei 1 indikuoja, jog kompanijos akcijos kaina yra perdidelė ir neatitinka jos vertės. Jei akcijos PEG santykis yra negatyvus (>0), tai reiškia, jog kompanijos uždarbis yra neigiamas.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *