Akcijos tikroji vertė

Kodėl svarbu nustatyti tikrąją akcijos vertę

Šios skaičiuoklės yra orientuojamos į “vertės investuotojus”, kurie planuoja laikyti akciją savo portfelyje metus ir ilgiau. Šios skaičiuoklėsžmonėms spekuliuojantiems akcijomis nėra tokios naudingos.

P/E koeficientas

P/E santykis (angliškai – Price to Earnings ratio) yra ypatingai geras, lengvas ir greitas būdas patikrinti ar akcijos rinkos kaina atitinka tikrąją vertę.

Apskaičiuoti P/E santykį Jums prireiks dabartinės rinkos akcijos kainos ir EPS.

  • Akcijos kainą galite rasti į Google paiešką įrašę kompanijos pavadinimą ir prirašę „Stock price“, pvz. „Apple stock price“.
  • EPS (Earning Per share) – tai yra kompanijos pajamos padalintos iš bendro akcijų kiekio. Didžiųjų kompanijų EPS galite rasti įrašę į Google paiešką, pvz. „Apple stock EPS“. Taip pat, EPS galite rasti kompanijų išleidžiamuose ketvirtiniuose ir metiniuose pranešimuose.

PEG santykis

PEG santykis yra dar vienas greitas ir lengvas būdas išsiaiškinti tikrąją akcijos vertę. Rodiklis įvertina momentinį dydį, parodantį kiek investuotojas pasirengęs mokėti už įmonės pelno eurą konkrečiu momentu, atsižvelgiant į pelno tenkančio akcijai augimo tendenciją.

Skaičiuoklės

P/E Santykio skaičiuoklė

Akcijos rinkos kaina


EPS - uždarbis per akcija


PEG santykio skaičiuoklė

P/E santykis


EPS metinis procentalus prieaugis


Koks yra geras ir blogas P/E santykis

  • Istoriškai, S&P 500 indekso P/E santykis yra nuo 13 iki 15, todėl yra manoma kad šis intervalas yra „aukso viduriukas“.
  • Jei P/E santykis didesnis nei 20, tai indikuoja, jog akcijos kaina rinkoje yra per didelė.
  • 0 ir mažesnis P/E santykis indikuoja, jog kompanija neuždirba pelno, todėl jai gali grėsti bankrotas.

Koks yra geras ir blogas PEG santykis

  • Kuo mažesnis PEG santykis, tuo yra palankesnė akcijos kaina investuotojui. 0.1 – 1 intervalas yra laikomas kaip labai geras.
  • PEG santykis didesnis nei 1 indikuoja, jog kompanijos akcijos kaina yra per didelė ir neatitinka jos vertės. Jei akcijos PEG santykis yra neigiamas (<0), tai reiškia, jog kompanijos uždarbis yra neigiamas.

Papildomos priemonės

  • Sužinoti kaip kompanijai sekasi rinkoje, bei kokios yra jos stiprybės, silpnybės, galimybės ir išorinės grėsmės, tai padaryti galite pasitelkę  SSGG analizę.
Kaip sužinoti akcijos tikrąją vertę?


Tam, jog sužinotumėte ar akcijos rinkos kaina atitinka tikrąją akcijos kainą pasitelkite PEG ir P/E skaičiuokles esančias svetainėje.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *